Rozmiar: 1045 bajtów
Zebranie z rodzicami
W dniu 19 maja 2020 (wtorek) odbędzie się w formie elektronicznej zebranie z rodzicami - informacja o przewidywanych ocenach rocznych. Klasy I - III godz. 17.00, klasy IV - VIII godz. 16.00

Rozmiar: 1045 bajtówINFORMACJADo 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka odbywa się nadal na odległość.
Dzień 30 kwietnia w naszej szkole jest zwykłym dniem nauki zdalnej.
Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach: 16-18 czerwca br. Wyniki powinny zostać ogłoszone do końca lipca. Wtedy rozpocznie się proces rekrutacyjny do szkół średnich.

Rozmiar: 1045 bajtów
Przekaż sprzęt i pomóż potrzebującym! - GOPS apeluje
Szanowni Państwo,


Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy uczeń ma swobodny dostęp do komputera umożliwiającego mu obecnie spokojną naukę w trybie zdalnym w czasie pandemii koronawirusa. Z informacji uzyskanych od pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbrosławicach wiemy, że część uczniów w naszej gminie bierze udział w lekcjach organizowanych w sposób zdalny z wykorzystaniem smartfona. Niestety w wielu rodzinach w domach znajduje się jeden komputer, którego użytkowanie trudno podzielić między wszystkie dzieci wymagające edukacji.

Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować zbiórkę sprzętu komputerowego, który zostanie przekazany uczniom, znajdującym się w trudnej sytuacji i nie mogących efektywnie zdobywać wiedzy.

Być może ktoś z Państwa posiada sprawny, ale nie używany już sprzęt komputerowy, który mógłby jeszcze posłużyć tym, których na niego nie stać, a zarazem przez obecną sytuację nie mogą zdalnie uczyć się. Bardzo serdecznie zachęcamy do współpracy i kontaktu osoby prywatne, przedsiębiorców oraz instytucje, które być może taki sprzęt posiadają i mogą przekazać go potrzebującym.

Ponadto do współpracy zapraszamy informatyków, którzy są gotowi poświęcić swój czas, aby przekazany sprzęt przygotować do przekazania i zaktualizować jego działanie.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbrosławicach- siedziba w Kamieńcu ul. Tarnogórska 4a, e-mail: gops@zbroslawice.pl, tel . 32 233 78 92 w godzinach funkcjonowania Ośrodka."

Link do facebooka:

https://www.facebook.com/gminazbroslawice/photos/a.588647221146011/3485038911506813/?type=3&theater

W razie problemów z dostarczeniem sprzętu do Kamieńca, można też przekazać go bezpośrednio do naszej szkoły. Oczywiście po uprzednim kontakcie z dyrektorem szkoły.

Informacja przekazana przez Kierownika GOPS-u w Zbrosławicach.Rozmiar: 1045 bajtówRozmiar:
Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie,
pogody ducha i pomyślności
życzy


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej
w Czekanowie
Rozmiar: 1045 bajtówWiosenna przerwa świąteczna (brak nauki zdalnej) obowiązuje w dniach od 9 kwietnia do 14 kwietnia 2020r.
Rozmiar: 1045 bajtów
Nauka zdalna na czas epidemii - plan lekcji, ogłoszenia, zadania, wiadomości itp. - patrz: e-dziennik Librus.


Rozmiar: 1045 bajtów

 INFORMACJAW dniach 12 - 13.03.2020 r. w Szkole Podstawowej w Czekanowie będą tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. Od 16.03.2020 do 25.03.2020 szkoła będzie nieczynna. Zebranie rodziców w dniu 19 marca odwołane.


Rozmiar: 1045 bajtów

 
                                              OGŁOSZENIE

                Od jutra w szkole nie będą  odbywać się zajęcia edukacyjne. Jeżeli ktoś nie może tak szybko zorganizować opieki nad dzieckiem,
                 to w czwartek i piątek  będą prowadzone przez n-li zajęcia opiekuńcze  (ale nie będzie  normalnych lekcji).
                 Od poniedziałku szkoła jest całkowicie zamknięta - przez 2 tygodnie
.
Rozmiar: 1045 bajtów

 
Zebranie z rodzicami
W dniu 19 marca 2020 (czwartek) odbędzie się kolejne już zebranie z rodzicami. Spotkanie dla klas I - III rozpocznie się o godz. 16.00, a dla klas IV - VIII o godz. 17.00


Zapraszamy.
Rozmiar: 1045 bajtów
Uwaga
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu udostępnia informacje na temat Koronawirusa.
Prosimy o zapoznanie się z poniższym linkiem. • Koronawirus - "Zasady Postępowania Krok po Kroku"
  oraz Instrukcja - "Jak skutecznie myć ręce?".

 • Rozmiar: 1045 bajtów  Dzień Otwartych Drzwi
  Szkoła Podstawowa w Czekanowie organizuje we wtorek 25 lutego o godz.16.30 Dzień Otwarty. Zaproszeni są rodzice oraz dzieci, które chciałyby uczyć się w naszej szkole. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać warunki nauki i opieki, ofertę edukacyjną placówki, spotkają się z dyrekcją i nauczycielami. Dla dzieci i ich rodziców przygotowano "minizajęcia".

  Zainteresowanych naszą ofertą serdecznie zapraszamy.
  Rozmiar: 1045 bajtów  Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"
  Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Adresatami przygotowanego materiału są rodzice. Film powstał w ramach organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".

  Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE

  Rozmiar: 1045 bajtów
  Akcja "KOLEJ NA FERIE".
  Wraca akcja „Kolej na Ferie”. W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi bezpłatnie.

  Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, który mówił o szczegółach akcji podczas konferencji prasowej na katowickim dworcu PKP. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył również prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki, a także przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego, Izabela Domogała i Beata Białowąs.

  „Pierwsza edycja akcji okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i osób odwiedzających województwo śląskie, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Z usług Kolei Śląskich skorzystało ponad 150 tysięcy osób, które miały okazję aktywnie spędzić czas, poznać bliżej nasz region i przekonać się o korzyściach niskoemisyjnego transportu. To oferta dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale także dla ich rówieśników z całej Polski, którzy odwiedzą w czasie ferii nasz region” – tłumaczył Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

  Oferta obowiązuje od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Zasady są analogiczne jak w roku ubiegłym. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

  Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej edycji akcji jej uczestnicy pokonali łącznie ponad 9,3 mln kilometrów, to tak, jakby 230 razy okrążyli Ziemię na wysokości równika. Co równie istotne, z usług Kolei Śląskich skorzystało w 2019 roku łącznie 20 mln pasażerów. To rekordowy wynik zanotowany przez śląskiego przewoźnika.

  „Ubiegłoroczna edycja „Kolei na ferie” cieszyła się wyjątkowym powodzeniem i otrzymaliśmy bardzo dużo zapytań o powtórzenie tej akcji. Odpowiadając na te oczekiwania również w tym roku możemy zaprosić dzieci i młodzież do bezpłatnych podróży. Mamy przy tym nadzieję, że dzieci i młodzież, które skorzystają z bezpłatnych przejazdów kolejami w przyszłości będą rozważać taką opcję przy wybieraniu codziennego środka transportu. Warto np., by obecni licealiści w przyszłości zdecydowali się na Koleje Śląskie jako studenci – dla tej grupy też mamy bowiem bardzo ciekawe akcje promocyjne” – mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

  Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

  Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem są pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które są wyłączone z akcji w całej relacji. Nowością w ramach akcji jest przy tym możliwość wybrania się pociągiem Kolei Śląskich bezpłatnie… za granicę. W tym roku promocja będzie bowiem obejmować również połączenia do Bohumina. Do dyspozycji młodych podróżników są też całkowicie nowe połączenia Kolei Śląskich do Kluczborka.

  W ramach akcji przewidziane są również dodatkowe atrakcje. Koleje Śląskie zaproszą np. do zwiedzania swojej bazy kolejowej przy ulicy Raciborskiej. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania pracy kolejarzy „od kuchni”. Zwiedzający będą mogli np. na własne oczy zobaczyć, jak wiele czynności trzeba wykonać, by wyprawić pociąg w podróż.
  Pozdrawiam,
  Marcin Gaweł
  Kierownik Biura Prasowego
  Departament Obsługi Zarządu  Rozmiar: 1045 bajtów


  Rozmiar:
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
  przepełnionych nadzieją i magią
  Wigilijnej Nocy, kierujemy
  płynące z serca życzenia: radosnych,
  zdrowych i spokojnych Świąt oraz pomyślności
  w nadchodzącym roku


  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców
  Szkoły Podstawowej
  w Czekanowie


  Rozmiar:

  Rozmiar: 1045 bajtów
  Zebranie z rodzicami
  W dniu 10 grudnia 2019 (wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami - podanie ocen proponowanych za I semestr. Spotkanie dla wszystkich klas I - VIII rozpocznie się o godz. 16.30


  Zapraszamy.  Rozmiar: 1045 bajtów  Rozmiar:  Rozmiar: 1045 bajtów
  Zebranie z rodzicami
  W dniu 7 listopada 2019 (czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami:
  dla klas I - III o godz. 16.00
  dla klas IV - VIII o godz. 17.00

  Zapraszamy.  Rozmiar: 1045 bajtów
  "Szkoła Pamięta"
  Pielęgnujemy pamięć o naszej historii

  Szkoła Podstawowa w Czekanowie bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
  W drugiej połowie października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzą cmentarze w Ziemięcicach, Szałszy oraz przydrożne krzyże i kapliczkę w Czekanowie. W ten sposób uwrażliwimy młodych ludzi na potrzebę pielęgnacji pamięci o ludziach, którzy związani są z historią naszego miejsca, regionu i społeczności.
  Rozmiar: 1045 bajtów
  Dni wolne w roku szkolnym 2019/2020


  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czekanowie informuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093) o dniach wolnych od zajęć lekcyjnych w roku szkolnym 2019/2020:

  - 21 kwietnia 2020 r. – egzamin ósmoklasisty – j. polski
  - 22 kwietnia 2020 r – egzamin ósmoklasisty – matematyka
  - 23 kwietnia 2020 r. – egzamin ósmoklasisty – j. angielski
  - 30 kwietnia 2020 r. – czwartek do odpracowania podczas Pikniku Ekologicznego w sobotę 6 czerwca 2020 r., po uzyskaniu zgody Wójta Gminy Zbrosławice (szkoła będzie nieczynna)
  - 12 czerwca 2020 r. – piątek po Bożym Ciele

  Rozmiar: 1045 bajtów
  Uwaga

  Budżet Partycypacyjny 2020
  prosimy o głosy

  Od 16 do 30 września można oddawać głosy na jeden z 14 zgłoszonych projektów z powiatu tarnogórskiego. Dwa z nich dotyczą Gminy Zbrosławice.
  Zachęcamy do głosowania na projekty:
  - Bezpieczny pieszy – remont nawierzchni chodników w ciągu dróg powiatowych 3275S ul. Wolności w Zbrosławicach oraz 3220S ul. Oświęcimskiej Zbrosławicach
  - Budowa chodnika od przystanku do mostu autostrady A1 wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Świętoszowice
  W celu oddania głosu należy wypełnić interaktywną kartę do głosowania podając:
  - imię i nazwisko,
  - pesel,
  - adres e-mail,
  - adres zamieszkania,
  - zaakceptować oświadczenia dotyczące przetwarzania swoich danych osobowych i zatwierdzić formularz przyciskiem „potwierdź”.
  Link do głosowania: https://budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl/glosowanie-2019/

  Ważne!!! Potwierdzenie oddania głosu następuje poprzez zatwierdzenie linku aktywacyjnego, przesłanego na adres e-mail. Jeden adres e-mail może zostać wykorzystany do udziału w głosowaniu poprzez jednego uprawnionego. Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu, którzy ukończyli lub ukończą w 2019 roku 18 lat.

  Głosowanie do 30 września

  Rozmiar: 1045 bajtów

    

  Rada Rodziców

  SP Czekanów

  rok szkolny 2019/2020

    

  p. Marzena Buk - kl.I

    

  p. Aleksandra Soćko - kl.II

    

  p. Monika Kulig-Nowicka - kl.III

    

  p. Marzena Dołżańska - kl.IV

    

  p. Edyta Kunka - kl.V

    

  p. Katarzyna Pietraszek - kl.VI

    

  p. Agnieszka Klarenbach - kl.VII

    

  p. Małgorzata Sinek - kl.VIII  Rozmiar: 1045 bajtów
  W dalszym ciągu zbieramy przez cały rok szkolny 2019/2020 makulaturę (bez kartonów), korki, baterie oraz ZSEE (zużyty sprzęt elektryczno-elektroniczny)


  Rozmiar: 1045 bajtów

  Wywiadówka
  Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym z rodzicami dla klas I - VIII odbędzie się 10 września 2019r. (tj.wtorek) o godz. 16.30. Po zebraniu ogólnym odbędzie się spotkanie z wychowawcami w poszczególnych klasach.

  Zapraszamy.
  Rozmiar: 1045 bajtów
  Uwaga
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 oraz Pasowanie na ucznia odbędzie się 2 września o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.

  Zapraszamy.
  Rozmiar: 1045 bajtów
  Piknik Ekologiczny
  Podziękowania
  15 czerwca Szkoła Podstawowa w Czekanowie zorganizowała 13-sty Piknik Ekologiczny. Tegoroczne hasło przewodnie pikniku brzmiało: Ekologiczne oszczędzanie to nawyków pozytywnych kształtowanie.
  W programie było wiele atrakcji:
  prezentacja projektu edukacyjnego "Zanieczyszczenia gleby" - występy dzieci z poszczególnych klas;
  warsztaty pszczelarsko - plastyczne;
  konkurs ekologiczny "EKO - Oszczędzacz Czekanowa";
  zabawy ruchowe dla dzieci - "dmuchany zamek" - atrakcja zorganizowana z funduszu Rady Sołeckiej Czekanowa;
  stoiska gastronomiczne przygotowane przez rodziców;
  kurtyna wodna dla uczestników przygotowana przez OSP w Czekanowie.
  Piknik organizowany był wraz z Radą Sołecką Czekanowa i Fundacją ING dzieciom.


  Serdeczne podziękowania dla Fundacji ING Dzieciom, Rady Sołeckiej, OSP w Czekanowie, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz wszystkich pozostałych osób, firm, które przyczyniły się do organizacji i wzbogacenia naszego pikniku
  składa Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Czekanowie oraz Rada Rodziców.

  Rozmiar: 1045 bajtów

    

  Rejonowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
  Tarnowskie Góry, ul. Sienkiewicza 16

  czynna codziennie w godzinach 8.00 - 18.00.

    

  Sekretariat poradni jest czynny codziennie w godz. 8.00 - 16.00

    

  w wybrane dni do 18.00  Rozmiar: 1045 bajtów

    

  Pedagog szkolny

  mgr Wioletta Paczuska

  godziny pracy w SP Czekanów:

    

  wtorek 7.15 - 9.50

    

  czwartek 8.10 - 9.50


  Rozmiar: 1045 bajtów  Uwaga  Szanowni Państwo w związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 r. zmiany przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) osoby, które nie życzą sobie być umieszczone na zdjęciach upublicznionych na naszej stronie internetowej lub życzą sobie, aby usunąć informacje o nich ze strony internetowej naszej szkoły proszone są o kontakt ze szkołą.
  Wszystkie informacje i dokumenty związane z RODO będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

  Z poważaniem
  Katarzyna Kuczora
  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czekanowie
  Rozmiar: 1045 bajtów

    

  Biblioteka szkolna czynna:

    

  Poniedziałek 10.55 - 11.40

    

  Wtorek 10.00 - 10.55

    

  Środa 10.55 - 11.40

    

  Czwartek 12.00 - 12.45

    

  Piątek 10.55 - 11.40


    
  Rozmiar: 1045 bajtów  Kalendarz szkolny 2019/2020  Dzień Nauczyciela
  zajęcia do 9.30, akademia godz.9.00
  14.10.2019 (poniedziałek)
  Wszystkich Świętych
  dzień świąteczny
  01.11.2019 (piątek)
  Święto Niepodległości
  dzień świąteczny
  11.11.2020 (poniedziałek)
  Przerwa świąteczna
  Boże Narodzenie i Nowy Rok
  24.12.2019 - 01.01.2020
  Trzech Króli
  dzień świąteczny
  06.01.2020 (poniedziałek)
  Ferie zimowe 13.01 - 26.01.2020
  Wiosenna przerwa świąteczna
  Wielkanoc
  09.04 - 14.04.2020
  Święto Pracy
  dzień świąteczny
  01.05.2020 (piątek)
  Święto Konstytucji 3 Maja
  dzień świąteczny
  03.05.2020 (niedziela)
  Boże Ciało
  dzień świąteczny
  11.06.2020 (czwartek)
  Dodatkowe dni wolne


  16.05.20 - egzamin ósmoklasisty - j.polski
  17.05.20 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  18.05.20 - egzamin ósmoklasisty - języki(angielski lub niemiecki)
  12.06.20 - piątek po Bożym Ciele
  Koniec roku szkolnego
  26.06.2020 (piątek)

  Czas trwania lekcji  1 lekcja 8.10 - 8.55
  2 lekcja 9.05 - 9.50
  3 lekcja 10.00 - 10.45
  4 lekcja 10.55 - 11.40
  5 lekcja 12.00 - 12.45
  6 lekcja 12.55 - 13.40
  7 lekcja 13.50 - 14.35
  8 lekcja 14.45 - 15.30
  9 lekcja 15.40 - 16.25  Rozmiar: 1137 bajtów


  Plan lekcji dla poszczególnych klas na rok szkolny 2019/2020  poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
  kl.I - 8.10
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  religia
  j.niemiecki


  kl.I - 8.10
  zajęcia
  zajęcia
  j.angielski
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia

  kl.I - 8.10
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  j.niemiecki
  religia


  kl.I - 8.10
  zajecia
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  j.angielski


  kl.I - 8.10
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  j.niemiecki  kl.II - 8.10
  w-f
  zajęcia
  zajęcia
  j.niemiecki
  religia


  kl.II - 8.10
  muzyka
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  z.komp.


  kl.II - 8.10
  w-f
  zajęcia
  zajęcia
  religia
  j.niemiecki
  j.angielski

  kl.II - 8.10
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  j.angielski
  plastyka


  kl.II - 8.10
  w-f
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  j.niemiecki


  kl.III - 8.10
  w-f
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  religia


  kl.III - 8.10
  muzyka
  zajęcia
  zajęcia
  j.angielski
  zrzm


  kl.III - 8.10
  w-f
  zajęcia
  zajęcia
  religia
  zajęcia


  kl.III - 8.10
  zajęcia
  zajęcia
  zajęcia
  z.komp.
  plastyka


  kl.III - 8.10
  w-f
  zajęcia
  zajęcia
  j.angielski  kl.IV - 8.10
  matem.
  j.angielski
  przyroda
  polski
  w-f
  muzyka

  kl.IV - 8.10
  j.niemiecki
  g.z wych.
  matem.
  historia
  polski
  w-f
  inform.
  kl.IV - 8.10
  matem.
  religia
  j.niemiecki
  polski
  j.angielski
  technika

  kl.IV - 8.10
  przyroda
  plastyka
  j.angielski
  zrzp
  polski
  w-f

  kl.IV - 8.10
  matem.
  wdż
  j.niemiecki
  polski
  w-f
  religia

  kl.V - 8.10
  plastyka
  matem.
  geografia
  w-f
  polski
  niemiecki
  whikjn
  kl.V - 8.10
  muzyka
  biologia
  g.z wych.
  polski
  j.angielski
  inf.gr.1

  kl.V - 8.10
  religia
  j.niemiecki
  polski
  historia
  matem.
  w-f
  j.angielski
  kl.V - 8.10
  technika
  j.niemiecki
  matem.
  polski
  w-f
  inf.gr.2

  kl.V - 8.10
  wdż
  matem.
  polski
  historia
  j.angielski
  w-f
  religia
  kl.VI - 8.10
  whikjn
  geografia
  j.angielski
  plastyka
  polski
  religia
  w-f
  kl.VI - 8.10
  historia
  g.z wych.
  j.niemiecki
  matem.
  polski
  zrzb
  w-f
  kl.VI - 8.10
  j.niemiecki
  matem.
  j.angielski
  technika
  polski
  religia
  w-f
  kl.VI - 8.10
  j.niemiecki
  biologia
  polski
  matem.
  informat.
  historia
  w-f
  kl.VI - 8.10
  polski
  muzyka
  j.angielski
  matem.  kl.VII - 8.10
  geografia
  j.niemiecki
  matem.
  j.angielski
  geografia
  w-f
  biologia
  polski
  kl.VII - 8.10
  matem.
  chemia
  g.z wych.
  chemia
  w-f
  polski
  zrzh
  kl.VII - 8.10
  historia
  plastyka
  matem.
  j.angielski
  w-f
  j.niemiecki
  religia
  polski
  kl.VII - 8.10
  polski
  fizyka
  muzyka
  fizyka
  biologia
  matem.
  dor.zaw.
  kl.VII - 8.10
  historia
  j.angielski
  w-f
  polski
  religia
  inform.
  k.j.niem.
  k.j.niem.
  kl.VIII - 8.10
  historia
  biologia
  j.niemiecki
  geografia
  edb
  polski
  religia
  w-f
  kl.VIII - 8.10
  chemia
  g.z wych.
  chemia
  polski
  matem.
  j.angielski
  zrzb
  w-f
  kl.VIII - 8.10
  wos
  wos
  religia
  matem.
  zrzh
  j.polski
  j.niemiecki
  w-f
  kl.VIII - 8.10
  fizyka
  polski
  fizyka
  historia
  matem.
  j.angielski

  kl.VIII - 8.10
  j.angielski
  polski
  matem.
  w-f
  inform.
  j.angielski  Harmonogram zebrań rodzicielskich na rok szkolny 2019/2020  10 września 2019 (wtorek) kl. I-VIII godz. 17.00
  zebranie ogólne godz.16.30
  7 listopada 2019 (czwartek) kl. I-III godz. 16.00
  kl. IV-VIII godz. 17.00
  10 grudzień 2019 (wtorek)
  informacje o ocenach proponowanych za I semestr
  kl. I-III godz. 17.00
  kl. IV-VIII godz. 16.00
  6 luty 2020 (czwartek) Dzień konsultacji indywidualnych
  kl. I-VIII godz. 16.00-17.00
  19 marca 2020 (czwartek)
  kl. I-III godz. 16.00
  kl. IV-VIII godz. 17.00
  19 maja 2020 (wtorek)
  informacje o przewidywanych ocenach rocznych
  kl. I - III godz. 17.00

  kl. IV - VIII godz.16.00

  Dyskoteki 2019/2020  Andrzejki 28.11.19 kl.I-III

  2 godz.(2 i 3 lekcja)
  Zabawa noworoczna 31.01.2020

  2 godz.(od 9.00 do 11.00)
  Dyskoteka wiosenna
  II semestr


  2 godz.


  Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2019/2020  RODZAJ ZAJĘĆ KLASA DZIEŃ TYGODNIA CZAS TRWANIA PROWADZĄCY
  koło j.niemieckiego

  koło biblijne

  j.angielski p/do/egzaminu

  koło teatralne

  koło j.angielskiego

  koło informatyczne I sem.

  j.polski p/do/egzaminu

  koło muzyczne "Dzwoneczki"

  koło plastyczne

  koło kodowania

  SKS

  matematyka p/do/egzaminu

  koło dziennikarskie

  koło matematyczne

  dyd.-wyr. z matematyki

  gimnastyka korekcyjna

  logopedia

  logopedia

  gry i zabawy II sem.

  4-8 i 3

  1-6

  7-8

  1-3

  4-6

  4-6

  7-8

  1-8

  1-8

  1

  4-8

  7-8

  4-8

  4-6

  4-8

  1-6

  1-3

  4-6

  1-3

  czwartek, piątek

  środa

  środa

  wtorek

  środa

  poniedziałek

  czwartek

  wtorek

  poniedziałek

  czwartek

  poniedziałek, piątek

  środa

  poniedziałek

  wtorek

  poniedziałek

  czwartek

  wtorek

  piątek

  poniedziałek

  7.15 - 8.00, 12.55-13.40

  14.45-15.30

  15.40-16.25

  7.30-8.10

  14.45-15.30

  7.20-8.05

  7.15-8.00

  7.15-8.00

  7.15-8.00

  12.55-13.40

  15.40-16.25, 14.45-15.30

  7.15-8.00

  14.45-15.30

  7.15-8.00

  7.15-8.00

  15.40-16.25

  14.35-15.20

  7.15-8.00

  7.20-8.05

  M. Hetmańczyk

  K. Dulska

  A. Hajt-Jendrysik

  R. Łozińska

  A. Hajt-Jendrysik

  B. Kaczmarczyk

  U. Wrzos

  A. Willert

  A. Willert

  M. Sobota

  T. Pasternak

  J. Lipa

  M. Kuś

  J. Lipa

  J. Lipa

  T. Pasternak

  U. Wrzos

  U. Wrzos

  B.Kaczmarczyk


  Ważniejsze uroczystości szkolne 2019/2020  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
  Pasowanie na ucznia
  02.09.2019
  Dzień Edukacji Narodowej
  - akademia o godz.10.00
  14.10.2019
  Dzień Papieski 30.10.2019
  Narodowe Święto Niepodległości 08.11.2019
  Odwiedziny św. Mikołaja 06.12.2019
  Dzień Praw Człowieka i Dziecka
  Pasowanie na czytelnika kl.I
  29.11.2019
  Jasełka 20.12.2019
  Zabawa noworoczna 06.02.2020
  Dzień Babci i Dziadka 30.01.2020
  Dzień Językowy 13.03.2020
  Dzień Bezpiecznego Internetu 27.02.2020
  Święto Konstytucji 3 Maja 05.05.2020
  Dzień Matki i Ojca 27.05.2020
  Dzień Dziecka i Sportu 01.06.2020
  Dzień Ziemi - piknik ekologiczny 06.06.2020
  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 26.06.2020


  Rozmiar: 1045 bajtów
  Konkursy Gminne w naszej szkole
  Już po raz kolejny w czerwcu, w naszej szkole organizowane były dwa konkursy gminne dla uczniów klas I - III. Konkurs Recytatorski Baśni Andersena wygrał uczestnik Szkoły Podstawowej z Wieszowy natomiast laureatem I miejsca w Konkursie Mistrza Wiedzy został Adam Opała z naszej szkoły. Organizatorami i twórcami konkursów są panie Małgorzata Sobota, Renata Łozińska, Beata Kaczmarczyk, Magdalena Hetmańczyk oraz Filia Biblioteki Gminnej w Ziemięcicach.

  Laureatom i uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dużo sukcesów.


  Rozmiar: 1045 bajtów


  Przypominamy, że nasza placówka brała udział w programie rządowym BEZPIECZNA +, którego głównym celem była poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. Wszelkie działania w tym kierunku opisane są w zakładce "Projekty, programy, akcje".  Rozmiar: 1045 bajtów

    

  26 października 2017 roku o godzinie 9.00 odbyło się w naszej szkole otwarcie "Zielonej Pracowni". Pracownię dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w trzeciej edycji konkursu. W uroczystości uczestniczyli pan Andrzej Pilot Prezes WFOŚIGW w Katowicach oraz przedstawiciele Gminy Zbrosławice na czele z Wójtem panem Wiesławem Olszewskim.
  Uczniom korzystającym z Pracowni życzymy wielu sukcesów i radości z nauki.

  Rozmiar: 1045 bajtów

                                                                               
                                                                        

  EkoAktywni 2017                           Kolejny już raz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nagrodził organizacje,
  które przejawiają największą aktywność w zakresie działań na rzecz edukacji ekologicznej. Wsród nagrodzonych
  znalazło się  nasze Koło Przyrodnicze. Nagroda wynosi 5.000zł. Przypominamy, że po raz pierwszy nagrodę
  w EkoAktywnych otrzymaliśmy w 2010 roku.  Rozmiar: 1045 bajtów


                                        

  NASZA SZKOŁA ZOSTAŁA LAUREATEM III EDYCJI KONKURSU

  WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KATOWICACH
  "ZIELONA PRACOWNIA 2017"

  Przy ocenie wniosków brano pod uwagę przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni,dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę brano również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.


                                                                        
                                                                

  Dotacja przyznana naszej szkole
  wyniosła 29 987,00 zł

  Rozmiar: 1045 bajtów

                                                                   
                                                  

  NASZA SZKOŁA ZOSTAŁA LAUREATEM KONKURSU
  WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA
  W KATOWICACH
  "ZIELONA PRACOWNIA PROJEKT 2017"


                

                                         

                     Nasza szkoła została wyróżniona w konkursie "Zielona   Pracownia_ Projekt 2017" ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 21 kwietnia 2017r. Pani dyrektor wraz z przedstawicielami uczniów naszej szkoły odebrała z rąk prezesa WFOŚiGW Pana Anrzeja Pilota nagrodę - mikroskop. W tegorocznej edycji walczyły aż 132 placówki.


  Rozmiar: 1045 bajtów
  Nasza szkoła bierze udział w programie Lekki Tornister. To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, 

  skierowana do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dotycząca profilaktyki wad postawy.
  Chcemy zwrócić uwagę nauczycieli, dzieci i rodziców na kwestię ciężkich plecaków oraz przyczynić się do zmniejszenia skali tego problemu w przyszłości.

  Jaki mamy w tym cel?

  Rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów
  oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a  co za tym idzie działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów.

  Problem przeciążonych kręgosłupów

  Rozpoczynając naukę w szkole podstawowej, dziecko zmienia swój dotychczasowy tryb życia – musi przyzwyczaić się do kilkugodzinnego siedzenia w ławce,
   chociaż w tym okresie rozwoju dysponuje ogromną potrzebą ruchu.

  Z tego powodu – oraz ze względu na wzmożony wzrost ciała – maluch jest bardziej narażony na wykształcenie się u niego wady postawy.


                                                                                                                                                           

  http://www.fundacjarosa.pl/                                                 http://www.fundacjasensoria.pl/                                                    Rozmiar: 1045 bajtów  W naszej szkole realizowane były następujące projekty:
   ''Wiem, czuję, rozumiem" - wychowanie do wartości
   "Trzymaj formę" w klasa V-VI
  oraz "Przyjaciele Zippiego" w młodszych klasach.  Rozmiar: 1045 bajtów


  CERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI DLA NASZEJ SZKOŁY

  Nasza szkoła została jako jedna z trzech placówek w gminie wyróżniona w ogólnopolskim rankingu "Wiarygodna Szkoła". Ocenie podlegały warunki bezpieczeństwa, wyposażenie i infrastruktura w szkole oraz wyniki sprawdzianu szóstoklasistów w porównaniu do wyników z powiatu. Kategoria Wiarygodna Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom. Nasza szkoła spełniła powyższe kryteria i otrzymała Certyfikat Wiarygodności.
  Rozmiar: 1045 bajtów  WSZYSTKIM SPONSOROM  ZAANGAŻOWANYM W PRACE NA RZECZ SZKOŁY

    

  SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA !

                                                                                                       

  Rozmiar: 1007 bajtów