Rozmiar: 1045 bajtówDzień Otwartych Drzwi
Szkoła Podstawowa w Czekanowie organizuje we wtorek 25 lutego o godz.16.30 Dzień Otwarty. Zaproszeni są rodzice oraz dzieci, które chciałyby uczyć się w naszej szkole. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać warunki nauki i opieki, ofertę edukacyjną placówki, spotkają się z dyrekcją i nauczycielami. Dla dzieci i ich rodziców przygotowano "minizajęcia".

Zainteresowanych naszą ofertą serdecznie zapraszamy.
Rozmiar: 1045 bajtówOgólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"
Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Adresatami przygotowanego materiału są rodzice. Film powstał w ramach organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE

Rozmiar: 1045 bajtów
Akcja "KOLEJ NA FERIE".
Wraca akcja „Kolej na Ferie”. W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi bezpłatnie.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, który mówił o szczegółach akcji podczas konferencji prasowej na katowickim dworcu PKP. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył również prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki, a także przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego, Izabela Domogała i Beata Białowąs.

„Pierwsza edycja akcji okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i osób odwiedzających województwo śląskie, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Z usług Kolei Śląskich skorzystało ponad 150 tysięcy osób, które miały okazję aktywnie spędzić czas, poznać bliżej nasz region i przekonać się o korzyściach niskoemisyjnego transportu. To oferta dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale także dla ich rówieśników z całej Polski, którzy odwiedzą w czasie ferii nasz region” – tłumaczył Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Oferta obowiązuje od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Zasady są analogiczne jak w roku ubiegłym. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej edycji akcji jej uczestnicy pokonali łącznie ponad 9,3 mln kilometrów, to tak, jakby 230 razy okrążyli Ziemię na wysokości równika. Co równie istotne, z usług Kolei Śląskich skorzystało w 2019 roku łącznie 20 mln pasażerów. To rekordowy wynik zanotowany przez śląskiego przewoźnika.

„Ubiegłoroczna edycja „Kolei na ferie” cieszyła się wyjątkowym powodzeniem i otrzymaliśmy bardzo dużo zapytań o powtórzenie tej akcji. Odpowiadając na te oczekiwania również w tym roku możemy zaprosić dzieci i młodzież do bezpłatnych podróży. Mamy przy tym nadzieję, że dzieci i młodzież, które skorzystają z bezpłatnych przejazdów kolejami w przyszłości będą rozważać taką opcję przy wybieraniu codziennego środka transportu. Warto np., by obecni licealiści w przyszłości zdecydowali się na Koleje Śląskie jako studenci – dla tej grupy też mamy bowiem bardzo ciekawe akcje promocyjne” – mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem są pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które są wyłączone z akcji w całej relacji. Nowością w ramach akcji jest przy tym możliwość wybrania się pociągiem Kolei Śląskich bezpłatnie… za granicę. W tym roku promocja będzie bowiem obejmować również połączenia do Bohumina. Do dyspozycji młodych podróżników są też całkowicie nowe połączenia Kolei Śląskich do Kluczborka.

W ramach akcji przewidziane są również dodatkowe atrakcje. Koleje Śląskie zaproszą np. do zwiedzania swojej bazy kolejowej przy ulicy Raciborskiej. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania pracy kolejarzy „od kuchni”. Zwiedzający będą mogli np. na własne oczy zobaczyć, jak wiele czynności trzeba wykonać, by wyprawić pociąg w podróż.
Pozdrawiam,
Marcin Gaweł
Kierownik Biura Prasowego
Departament Obsługi ZarząduRozmiar: 1045 bajtów


Rozmiar:
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
przepełnionych nadzieją i magią
Wigilijnej Nocy, kierujemy
płynące z serca życzenia: radosnych,
zdrowych i spokojnych Świąt oraz pomyślności
w nadchodzącym roku


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej
w Czekanowie


Rozmiar:

Rozmiar: 1045 bajtów
Zebranie z rodzicami
W dniu 10 grudnia 2019 (wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami - podanie ocen proponowanych za I semestr. Spotkanie dla wszystkich klas I - VIII rozpocznie się o godz. 16.30


Zapraszamy.Rozmiar: 1045 bajtówRozmiar:Rozmiar: 1045 bajtów
Zebranie z rodzicami
W dniu 7 listopada 2019 (czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami:
dla klas I - III o godz. 16.00
dla klas IV - VIII o godz. 17.00

Zapraszamy.Rozmiar: 1045 bajtów
"Szkoła Pamięta"
Pielęgnujemy pamięć o naszej historii

Szkoła Podstawowa w Czekanowie bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
W drugiej połowie października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzą cmentarze w Ziemięcicach, Szałszy oraz przydrożne krzyże i kapliczkę w Czekanowie. W ten sposób uwrażliwimy młodych ludzi na potrzebę pielęgnacji pamięci o ludziach, którzy związani są z historią naszego miejsca, regionu i społeczności.
Rozmiar: 1045 bajtów
Dni wolne w roku szkolnym 2019/2020


Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czekanowie informuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093) o dniach wolnych od zajęć lekcyjnych w roku szkolnym 2019/2020:

- 21 kwietnia 2020 r. – egzamin ósmoklasisty – j. polski
- 22 kwietnia 2020 r – egzamin ósmoklasisty – matematyka
- 23 kwietnia 2020 r. – egzamin ósmoklasisty – j. angielski
- 30 kwietnia 2020 r. – czwartek do odpracowania podczas Pikniku Ekologicznego w sobotę 6 czerwca 2020 r., po uzyskaniu zgody Wójta Gminy Zbrosławice (szkoła będzie nieczynna)
- 12 czerwca 2020 r. – piątek po Bożym Ciele

Rozmiar: 1045 bajtów
Uwaga

Budżet Partycypacyjny 2020
prosimy o głosy

Od 16 do 30 września można oddawać głosy na jeden z 14 zgłoszonych projektów z powiatu tarnogórskiego. Dwa z nich dotyczą Gminy Zbrosławice.
Zachęcamy do głosowania na projekty:
- Bezpieczny pieszy – remont nawierzchni chodników w ciągu dróg powiatowych 3275S ul. Wolności w Zbrosławicach oraz 3220S ul. Oświęcimskiej Zbrosławicach
- Budowa chodnika od przystanku do mostu autostrady A1 wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Świętoszowice
W celu oddania głosu należy wypełnić interaktywną kartę do głosowania podając:
- imię i nazwisko,
- pesel,
- adres e-mail,
- adres zamieszkania,
- zaakceptować oświadczenia dotyczące przetwarzania swoich danych osobowych i zatwierdzić formularz przyciskiem „potwierdź”.
Link do głosowania: https://budzetpartycypacyjny.tarnogorski.pl/glosowanie-2019/

Ważne!!! Potwierdzenie oddania głosu następuje poprzez zatwierdzenie linku aktywacyjnego, przesłanego na adres e-mail. Jeden adres e-mail może zostać wykorzystany do udziału w głosowaniu poprzez jednego uprawnionego. Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu, którzy ukończyli lub ukończą w 2019 roku 18 lat.

Głosowanie do 30 września

Rozmiar: 1045 bajtów

  

Rada Rodziców

SP Czekanów

rok szkolny 2019/2020

  

p. Marzena Buk - kl.I

  

p. Aleksandra Soćko - kl.II

  

p. Monika Kulig-Nowicka - kl.III

  

p. Marzena Dołżańska - kl.IV

  

p. Edyta Kunka - kl.V

  

p. Katarzyna Pietraszek - kl.VI

  

p. Agnieszka Klarenbach - kl.VII

  

p. Małgorzata Sinek - kl.VIIIRozmiar: 1045 bajtów
W dalszym ciągu zbieramy przez cały rok szkolny 2019/2020 makulaturę (bez kartonów), korki, baterie oraz ZSEE (zużyty sprzęt elektryczno-elektroniczny)


Rozmiar: 1045 bajtów

Wywiadówka
Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym z rodzicami dla klas I - VIII odbędzie się 10 września 2019r. (tj.wtorek) o godz. 16.30. Po zebraniu ogólnym odbędzie się spotkanie z wychowawcami w poszczególnych klasach.

Zapraszamy.
Rozmiar: 1045 bajtów
Uwaga
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 oraz Pasowanie na ucznia odbędzie się 2 września o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.

Zapraszamy.
Rozmiar: 1045 bajtów
Piknik Ekologiczny
Podziękowania
15 czerwca Szkoła Podstawowa w Czekanowie zorganizowała 13-sty Piknik Ekologiczny. Tegoroczne hasło przewodnie pikniku brzmiało: Ekologiczne oszczędzanie to nawyków pozytywnych kształtowanie.
W programie było wiele atrakcji:
prezentacja projektu edukacyjnego "Zanieczyszczenia gleby" - występy dzieci z poszczególnych klas;
warsztaty pszczelarsko - plastyczne;
konkurs ekologiczny "EKO - Oszczędzacz Czekanowa";
zabawy ruchowe dla dzieci - "dmuchany zamek" - atrakcja zorganizowana z funduszu Rady Sołeckiej Czekanowa;
stoiska gastronomiczne przygotowane przez rodziców;
kurtyna wodna dla uczestników przygotowana przez OSP w Czekanowie.
Piknik organizowany był wraz z Radą Sołecką Czekanowa i Fundacją ING dzieciom.


Serdeczne podziękowania dla Fundacji ING Dzieciom, Rady Sołeckiej, OSP w Czekanowie, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz wszystkich pozostałych osób, firm, które przyczyniły się do organizacji i wzbogacenia naszego pikniku
składa Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Czekanowie oraz Rada Rodziców.

Rozmiar: 1045 bajtów

  

Rejonowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Tarnowskie Góry, ul. Sienkiewicza 16

czynna codziennie w godzinach 8.00 - 18.00.

  

Sekretariat poradni jest czynny codziennie w godz. 8.00 - 16.00

  

w wybrane dni do 18.00Rozmiar: 1045 bajtów

  

Pedagog szkolny

mgr Wioletta Paczuska

godziny pracy w SP Czekanów:

  

wtorek 7.15 - 9.50

  

czwartek 8.10 - 9.50


Rozmiar: 1045 bajtówUwagaSzanowni Państwo w związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 r. zmiany przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) osoby, które nie życzą sobie być umieszczone na zdjęciach upublicznionych na naszej stronie internetowej lub życzą sobie, aby usunąć informacje o nich ze strony internetowej naszej szkoły proszone są o kontakt ze szkołą.
Wszystkie informacje i dokumenty związane z RODO będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Z poważaniem
Katarzyna Kuczora
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czekanowie
Rozmiar: 1045 bajtów

  

Biblioteka szkolna czynna:

  

Poniedziałek 10.55 - 11.40

  

Wtorek 10.00 - 10.55

  

Środa 10.55 - 11.40

  

Czwartek 12.00 - 12.45

  

Piątek 10.55 - 11.40


  
Rozmiar: 1045 bajtówKalendarz szkolny 2019/2020Dzień Nauczyciela
zajęcia do 9.30, akademia godz.9.00
14.10.2019 (poniedziałek)
Wszystkich Świętych
dzień świąteczny
01.11.2019 (piątek)
Święto Niepodległości
dzień świąteczny
11.11.2020 (poniedziałek)
Przerwa świąteczna
Boże Narodzenie i Nowy Rok
24.12.2019 - 01.01.2020
Trzech Króli
dzień świąteczny
06.01.2020 (poniedziałek)
Ferie zimowe 13.01 - 26.01.2020
Wiosenna przerwa świąteczna
Wielkanoc
09.04 - 14.04.2020
Święto Pracy
dzień świąteczny
01.05.2020 (piątek)
Święto Konstytucji 3 Maja
dzień świąteczny
03.05.2020 (niedziela)
Boże Ciało
dzień świąteczny
11.06.2020 (czwartek)
Dodatkowe dni wolne 30.04.20,
do odpracowania w dniu 06.06.2020
sobota - Piknik Ekologiczny
21.04.20 - egzamin ósmoklasisty - j.polski
22.04.20 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
23.04.20 - egzamin ósmoklasisty - języki(angielski lub niemiecki)
12.06.20 - piątek po Bożym Ciele
Koniec roku szkolnego
26.06.2020 (piątek)

Czas trwania lekcji1 lekcja 8.10 - 8.55
2 lekcja 9.05 - 9.50
3 lekcja 10.00 - 10.45
4 lekcja 10.55 - 11.40
5 lekcja 12.00 - 12.45
6 lekcja 12.55 - 13.40
7 lekcja 13.50 - 14.35
8 lekcja 14.45 - 15.30
9 lekcja 15.40 - 16.25Rozmiar: 1137 bajtów


Plan lekcji dla poszczególnych klas na rok szkolny 2019/2020poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
kl.I - 8.10
zajęcia
zajęcia
zajęcia
religia
j.niemiecki


kl.I - 8.10
zajęcia
zajęcia
j.angielski
zajęcia
zajęcia
zajęcia

kl.I - 8.10
zajęcia
zajęcia
zajęcia
j.niemiecki
religia


kl.I - 8.10
zajecia
zajęcia
zajęcia
zajęcia
j.angielski


kl.I - 8.10
zajęcia
zajęcia
zajęcia
j.niemieckikl.II - 8.10
w-f
zajęcia
zajęcia
j.niemiecki
religia


kl.II - 8.10
muzyka
zajęcia
zajęcia
zajęcia
z.komp.


kl.II - 8.10
w-f
zajęcia
zajęcia
religia
j.niemiecki
j.angielski

kl.II - 8.10
zajęcia
zajęcia
zajęcia
j.angielski
plastyka


kl.II - 8.10
w-f
zajęcia
zajęcia
zajęcia
j.niemiecki


kl.III - 8.10
w-f
zajęcia
zajęcia
zajęcia
religia


kl.III - 8.10
muzyka
zajęcia
zajęcia
j.angielski
zrzm


kl.III - 8.10
w-f
zajęcia
zajęcia
religia
zajęcia


kl.III - 8.10
zajęcia
zajęcia
zajęcia
z.komp.
plastyka


kl.III - 8.10
w-f
zajęcia
zajęcia
j.angielskikl.IV - 8.10
matem.
j.angielski
przyroda
polski
w-f
muzyka

kl.IV - 8.10
j.niemiecki
g.z wych.
matem.
historia
polski
w-f
inform.
kl.IV - 8.10
matem.
religia
j.niemiecki
polski
j.angielski
technika

kl.IV - 8.10
przyroda
plastyka
j.angielski
zrzp
polski
w-f

kl.IV - 8.10
matem.
wdż
j.niemiecki
polski
w-f
religia

kl.V - 8.10
plastyka
matem.
geografia
w-f
polski
niemiecki
whikjn
kl.V - 8.10
muzyka
biologia
g.z wych.
polski
j.angielski
inf.gr.1

kl.V - 8.10
religia
j.niemiecki
polski
historia
matem.
w-f
j.angielski
kl.V - 8.10
technika
j.niemiecki
matem.
polski
w-f
inf.gr.2

kl.V - 8.10
wdż
matem.
polski
historia
j.angielski
w-f
religia
kl.VI - 8.10
whikjn
geografia
j.angielski
plastyka
polski
religia
w-f
kl.VI - 8.10
historia
g.z wych.
j.niemiecki
matem.
polski
zrzb
w-f
kl.VI - 8.10
j.niemiecki
matem.
j.angielski
technika
polski
religia
w-f
kl.VI - 8.10
j.niemiecki
biologia
polski
matem.
informat.
historia
w-f
kl.VI - 8.10
polski
muzyka
j.angielski
matem.kl.VII - 8.10
geografia
j.niemiecki
matem.
j.angielski
geografia
w-f
biologia
polski
kl.VII - 8.10
matem.
chemia
g.z wych.
chemia
w-f
polski
zrzh
kl.VII - 8.10
historia
plastyka
matem.
j.angielski
w-f
j.niemiecki
religia
polski
kl.VII - 8.10
polski
fizyka
muzyka
fizyka
biologia
matem.
dor.zaw.
kl.VII - 8.10
historia
j.angielski
w-f
polski
religia
inform.
k.j.niem.
k.j.niem.
kl.VIII - 8.10
historia
biologia
j.niemiecki
geografia
edb
polski
religia
w-f
kl.VIII - 8.10
chemia
g.z wych.
chemia
polski
matem.
j.angielski
zrzb
w-f
kl.VIII - 8.10
wos
wos
religia
matem.
zrzh
j.polski
j.niemiecki
w-f
kl.VIII - 8.10
fizyka
polski
fizyka
historia
matem.
j.angielski

kl.VIII - 8.10
j.angielski
polski
matem.
w-f
inform.
j.angielskiHarmonogram zebrań rodzicielskich na rok szkolny 2019/202010 września 2019 (wtorek) kl. I-VIII godz. 17.00
zebranie ogólne godz.16.30
7 listopada 2019 (czwartek) kl. I-III godz. 16.00
kl. IV-VIII godz. 17.00
10 grudzień 2019 (wtorek)
informacje o ocenach proponowanych za I semestr
kl. I-III godz. 17.00
kl. IV-VIII godz. 16.00
6 luty 2020 (czwartek) Dzień konsultacji indywidualnych
kl. I-VIII godz. 16.00-17.00
19 marca 2020 (czwartek)
kl. I-III godz. 16.00
kl. IV-VIII godz. 17.00
19 maja 2020 (wtorek)
informacje o przewidywanych ocenach rocznych
kl. I - III godz. 17.00

kl. IV - VIII godz.16.00

Dyskoteki 2019/2020Andrzejki 28.11.19 kl.I-III

2 godz.(2 i 3 lekcja)
Zabawa noworoczna 31.01.2020

2 godz.(od 9.00 do 11.00)
Dyskoteka wiosenna
II semestr


2 godz.


Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2019/2020RODZAJ ZAJĘĆ KLASA DZIEŃ TYGODNIA CZAS TRWANIA PROWADZĄCY
koło j.niemieckiego

koło biblijne

j.angielski p/do/egzaminu

koło teatralne

koło j.angielskiego

koło informatyczne I sem.

j.polski p/do/egzaminu

koło muzyczne "Dzwoneczki"

koło plastyczne

koło kodowania

SKS

matematyka p/do/egzaminu

koło dziennikarskie

koło matematyczne

dyd.-wyr. z matematyki

gimnastyka korekcyjna

logopedia

logopedia

gry i zabawy II sem.

4-8 i 3

1-6

7-8

1-3

4-6

4-6

7-8

1-8

1-8

1

4-8

7-8

4-8

4-6

4-8

1-6

1-3

4-6

1-3

czwartek, piątek

środa

środa

wtorek

środa

poniedziałek

czwartek

wtorek

poniedziałek

czwartek

poniedziałek, piątek

środa

poniedziałek

wtorek

poniedziałek

czwartek

wtorek

piątek

poniedziałek

7.15 - 8.00, 12.55-13.40

14.45-15.30

15.40-16.25

7.30-8.10

14.45-15.30

7.20-8.05

7.15-8.00

7.15-8.00

7.15-8.00

12.55-13.40

15.40-16.25, 14.45-15.30

7.15-8.00

14.45-15.30

7.15-8.00

7.15-8.00

15.40-16.25

14.35-15.20

7.15-8.00

7.20-8.05

M. Hetmańczyk

K. Dulska

A. Hajt-Jendrysik

R. Łozińska

A. Hajt-Jendrysik

B. Kaczmarczyk

U. Wrzos

A. Willert

A. Willert

M. Sobota

T. Pasternak

J. Lipa

M. Kuś

J. Lipa

J. Lipa

T. Pasternak

U. Wrzos

U. Wrzos

B.Kaczmarczyk


Ważniejsze uroczystości szkolne 2019/2020Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Pasowanie na ucznia
02.09.2019
Dzień Edukacji Narodowej
- akademia o godz.10.00
14.10.2019
Dzień Papieski 30.10.2019
Narodowe Święto Niepodległości 08.11.2019
Odwiedziny św. Mikołaja 06.12.2019
Dzień Praw Człowieka i Dziecka
Pasowanie na czytelnika kl.I
29.11.2019
Jasełka 20.12.2019
Zabawa noworoczna 06.02.2020
Dzień Babci i Dziadka 30.01.2020
Dzień Językowy 13.03.2020
Dzień Bezpiecznego Internetu 27.02.2020
Święto Konstytucji 3 Maja 05.05.2020
Dzień Matki i Ojca 27.05.2020
Dzień Dziecka i Sportu 01.06.2020
Dzień Ziemi - piknik ekologiczny 06.06.2020
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 26.06.2020


Rozmiar: 1045 bajtów
Konkursy Gminne w naszej szkole
Już po raz kolejny w czerwcu, w naszej szkole organizowane były dwa konkursy gminne dla uczniów klas I - III. Konkurs Recytatorski Baśni Andersena wygrał uczestnik Szkoły Podstawowej z Wieszowy natomiast laureatem I miejsca w Konkursie Mistrza Wiedzy został Adam Opała z naszej szkoły. Organizatorami i twórcami konkursów są panie Małgorzata Sobota, Renata Łozińska, Beata Kaczmarczyk, Magdalena Hetmańczyk oraz Filia Biblioteki Gminnej w Ziemięcicach.

Laureatom i uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dużo sukcesów.


Rozmiar: 1045 bajtów


Przypominamy, że nasza placówka brała udział w programie rządowym BEZPIECZNA +, którego głównym celem była poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. Wszelkie działania w tym kierunku opisane są w zakładce "Projekty, programy, akcje".Rozmiar: 1045 bajtów

  

26 października 2017 roku o godzinie 9.00 odbyło się w naszej szkole otwarcie "Zielonej Pracowni". Pracownię dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w trzeciej edycji konkursu. W uroczystości uczestniczyli pan Andrzej Pilot Prezes WFOŚIGW w Katowicach oraz przedstawiciele Gminy Zbrosławice na czele z Wójtem panem Wiesławem Olszewskim.
Uczniom korzystającym z Pracowni życzymy wielu sukcesów i radości z nauki.

Rozmiar: 1045 bajtów

                                                                             
                                                                      

EkoAktywni 2017                         Kolejny już raz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nagrodził organizacje,
które przejawiają największą aktywność w zakresie działań na rzecz edukacji ekologicznej. Wsród nagrodzonych
znalazło się  nasze Koło Przyrodnicze. Nagroda wynosi 5.000zł. Przypominamy, że po raz pierwszy nagrodę
w EkoAktywnych otrzymaliśmy w 2010 roku.Rozmiar: 1045 bajtów


                                      

NASZA SZKOŁA ZOSTAŁA LAUREATEM III EDYCJI KONKURSU

WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KATOWICACH
"ZIELONA PRACOWNIA 2017"

Przy ocenie wniosków brano pod uwagę przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni,dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę brano również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.


                                                                      
                                                              

Dotacja przyznana naszej szkole
wyniosła 29 987,00 zł

Rozmiar: 1045 bajtów

                                                                 
                                                

NASZA SZKOŁA ZOSTAŁA LAUREATEM KONKURSU
WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA
W KATOWICACH
"ZIELONA PRACOWNIA PROJEKT 2017"


              

                                       

                   Nasza szkoła została wyróżniona w konkursie "Zielona   Pracownia_ Projekt 2017" ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 21 kwietnia 2017r. Pani dyrektor wraz z przedstawicielami uczniów naszej szkoły odebrała z rąk prezesa WFOŚiGW Pana Anrzeja Pilota nagrodę - mikroskop. W tegorocznej edycji walczyły aż 132 placówki.


Rozmiar: 1045 bajtów
Nasza szkoła bierze udział w programie Lekki Tornister. To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, 

skierowana do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dotycząca profilaktyki wad postawy.
Chcemy zwrócić uwagę nauczycieli, dzieci i rodziców na kwestię ciężkich plecaków oraz przyczynić się do zmniejszenia skali tego problemu w przyszłości.

Jaki mamy w tym cel?

Rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów
oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a  co za tym idzie działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów.

Problem przeciążonych kręgosłupów

Rozpoczynając naukę w szkole podstawowej, dziecko zmienia swój dotychczasowy tryb życia – musi przyzwyczaić się do kilkugodzinnego siedzenia w ławce,
 chociaż w tym okresie rozwoju dysponuje ogromną potrzebą ruchu.

Z tego powodu – oraz ze względu na wzmożony wzrost ciała – maluch jest bardziej narażony na wykształcenie się u niego wady postawy.


                                                                                                                                                         

http://www.fundacjarosa.pl/                                                 http://www.fundacjasensoria.pl/                                                  Rozmiar: 1045 bajtówW naszej szkole realizowane były następujące projekty:
 ''Wiem, czuję, rozumiem" - wychowanie do wartości
 "Trzymaj formę" w klasa V-VI
oraz "Przyjaciele Zippiego" w młodszych klasach.Rozmiar: 1045 bajtów


CERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI DLA NASZEJ SZKOŁY

Nasza szkoła została jako jedna z trzech placówek w gminie wyróżniona w ogólnopolskim rankingu "Wiarygodna Szkoła". Ocenie podlegały warunki bezpieczeństwa, wyposażenie i infrastruktura w szkole oraz wyniki sprawdzianu szóstoklasistów w porównaniu do wyników z powiatu. Kategoria Wiarygodna Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom. Nasza szkoła spełniła powyższe kryteria i otrzymała Certyfikat Wiarygodności.
Rozmiar: 1045 bajtówWSZYSTKIM SPONSOROM  ZAANGAŻOWANYM W PRACE NA RZECZ SZKOŁY

  

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA !

                                                                                                     

Rozmiar: 1007 bajtów